Anasayfa » İlginç Bilgiler » Boksör Muhammed Ali’nin Hollywood Yıldızı Neden Duvardadır?

Boksör Muhammed Ali’nin Hollywood Yıldızı Neden Duvardadır?

www.ilgincseyler.net

Muhammad Ali 300x206 Boksör Muhammed Alinin Hollywood Yıldızı Neden Duvardadır?      muhammed ali 300x200 Boksör Muhammed Alinin Hollywood Yıldızı Neden Duvardadır?

Bilindiği üzere Hollywood , ünlü çoğu  yıldızlarının (film , dizi , şarkıcı , vsss) isimlerini , Güney Kaliforniya’lı sanatçı Oliver  Weissmuller tasarlamış olduğu ve Consolidated Terrazo Company adlı şirketin yaptığı birer yıldıza yazıp 1958 yılından beri Hollywood Bulvarı yani Şöhret Yolu’nda sergilemektedir. Bunların yani bu yıldızların hepsinin yerde , kaldırımda sergilenmesine rağmen sadece tek bir yıldız binaın duvarında yer almaktadır. Ve bu yıldız çoğu kişinin bildiği gibi Ünlü bir boksör olan ”Muhammed Ali” ye aittir…

Hollywood bulvarına konulmak istenen yıldız için Muhammed Ali’nin cevabı :  “Ben peygamber ismi taşıyorum ismimi yerlere yazdırmam” olmuştur.  Bu yüzden duvara yerleştirilen yıldız sadece Muhammed Ali’ye aittir.
hollywood muhammed ali 300x235 Boksör Muhammed Alinin Hollywood Yıldızı Neden Duvardadır?            şöhret yıldızı 226x300 Boksör Muhammed Alinin Hollywood Yıldızı Neden Duvardadır?

Bir önceki yazımız olan Güneş Enerjisini Nereden Alır? başlıklı makalemizde 4, 5 milyar ve atom hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar:

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes